Достапни линкови

Еквадор: Почина најстарата жена на светот


Најстарата жена на светот, Марија Естер Каповила од Еквадор, починала денеска на 116 годишна возраст. Таа никогаш не пушела и не пиела, освен една чаша вино за време на ручекот и секогаш била со добро здравје.
XS
SM
MD
LG