Достапни линкови

Газа: Израелската армија заробила член на Хамас и убила еден милитант


Изреалската армија заробила висок член на Хамас и убила еден милитант во нападот во јужниот дел на Газа. Според палестински сведоци станува збор за Јонуз Абу Дака локален лидер на Хамас, а убниениот бил негов брат. Израел започна офанзива во Газа во Јуни откако во пограничен напад беше киднапиран еден израелски војник.
XS
SM
MD
LG