Достапни линкови

Техеран: Отворена изложба на карикатури посветени на Холокаустот


Во Техеран е отворена меѓународна изложба на карикатури посветени на Холокаустот. Иранскиот весник Хамшахри, кој е ко-спонзор на изложбата, пишува дека таа е тест за толеранцијата на Западот за убиството на околу 6 милиони евреи за време на Втората Светска Војна.
XS
SM
MD
LG