Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа би прифатила помош во храна од Јужна Кореа


Северно корејски официјален преставник изјави дека неговата земја би прифатила помош во храна од Јужна Кореја доколку нема условувања. Потребите за храна, посебно ориз, се големи, изјави Ким Сонг Вон од северно корејскиот комитет за национална економска соработка. Во Северна Кореја имаше поплави од кои 300 лица се водат како мртви или исчезнати.
XS
SM
MD
LG