Достапни линкови

Берлин: Со финалниот меч меѓу Франција и Италија завршува Светското фудбалско првенство


Денеска завршува Светското фудбалско првенство, откако на вечерашниот финален меч во Берлин, за кој се пласираа репрезентациите на Франција и Италија ќе се дознае светскиот првак во фудбал. Вчера во натпреварот меѓу Германија и Португалија, германската репрезентација го освои третото место.
XS
SM
MD
LG