Достапни линкови

Алмати: Протести против измените на законот за медиуми


Во Алмати се одржуваат протести против предложените промени на законот за медиуми во Казахстан. За новинарите и опозицијата промените подржани од Претседателот Нурсултан Назарбаев преставуваат ограничување на човековите права.
XS
SM
MD
LG