Достапни линкови

Индонезија: Најмалку 215 настрадани во поплави и лизгање на земјиштето


Индонезиските власти соопштија дека најмалку 215 луѓе настрадале во поплавите и лизгањето на земјиштето на островот Сулавеси, предизвикани од силните дождови. Над 60 луѓе сеуште се водат како изчезнати.
XS
SM
MD
LG