Достапни линкови

Санкт Петерсбург: Денеска меѓународен економски форум


Во Санкт Петерсбург денеска се одржува меѓународен економски форум, на кој рускиот претседател Владимир Путин ќе има средби со шефовите на повеќе светски компании. Една од темите на Форумот се странските инвестиции и развојот на руската економија. Автомобилските компании Нисан и Џенерал Моторс веќе се во завршна фаза во договарањето за отворање фабрики во Русија. Инаку, на маргините на Форумот Путин ќе има средба и со грузискиот претседател Михаел Сакашвили.
XS
SM
MD
LG