Достапни линкови

Пекинг: На наредните Олимписки игри целосно ќе се забрани пушењето


Кина соопшти дека планира на наредните Олимписки игри 2008-та година, целосно да биде забрането пушењето цигари на јавни места. Инаку, Кина е најголемиот произведувач, но и најголемиот потрошувач на цигари во светот.
XS
SM
MD
LG