Достапни линкови

Сиднеј: Австралија ќе испрати 150 командоси во Источен Тимор


Австралија соопшти дека ќе испрати сто и пеесет командоси во Дили, главниот град на Источен Тимор со цел да го обезбедуваат тамошниот аеродром поради најновите судири меѓу безбедносите сили и поранешните војници. Австралија најави дека е подготвена да испрати илјада и петстотини војници за да и помогнат на владата на таа земја. Источен Тимор доби независност од Индонезија пред четири години.
XS
SM
MD
LG