Достапни линкови

Њујорк: Анан повикува на дипломатско решавање на нуклеарната криза со Северна Кореа


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан ги повика 6-те држави инволвирани во преговорите за нуклеарната програма на Северна Кореја, да ги обноват напорите за дипломатско решавање на кризата. Зборувајки пред студенти во Пекинг, Анан оцени дека притоа Кина има клучна улога во убедувањето на Северна Кореја да се откаже од нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG