Достапни линкови

Вашингтон: САД ќе градат 600 километри ограда на границата со Мексико


Американскиот Сенат гласаше за изградба на 600 километри долга ограда на границата со Мексико за да се спречи влезот на илегалните имигранти. Конгресот пак гласаше за ограда долга 1100 километри. Финалното решение треба да биде подржано од претседателот Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG