Достапни линкови

Пекинг: Три илјади локални туристи се изгубиле во толпата на Тјенанмен


Над 3 илјади локални туристи се изгубиле во толпите на Пекиншкиот плошатд Тјенанмен за време на првомајските празници кои во Кина траат цела недела. Неколку милиони луѓе од внатрешноста го посетиле Пекинг и според полицијата, 70 проценти од загубените биле возрасни луѓе.
XS
SM
MD
LG