Достапни линкови

Виена: Последен состанок посветен на децентрализацијата на Косово


Денеска во Виена започна четвртиот и како што е предвиедно, последниот состанок посветен на децентрализацијата на Косово. Дводневниот состанок е во рамките на директните преговори меѓу Белград и Приштина за идниот косовски статус. Двете страни преговораат за новата територијална поделба, односно за бројот на новите општини на Косово.
XS
SM
MD
LG