Достапни линкови

Вашингтон: Економскиот раст во Азија годинава седум насто


Меѓународниот Монетарен Фонд денеска објави проценка дека економскиот раст во Азија годинава ќе изнесува 7 насто, но истовремено предупреди дека остануваат ризиците, главно поради високата цена на нафтата. Најголем економски раст се предвидува за Кина, 9 ипол насто, а пота следуваат Индија со 7,3 насто и Хонг Конг, Јужна Кореја, Сингапур и Тајван со над 5 насто.
XS
SM
MD
LG