Достапни линкови

Токио: Цената на нафтата над 70 долари на берзите во Азија


На берзите во Азија, цената на нафтата изутрината ја надмина границата од 70 долари за барел. Според аналитичарите, растот на цената на нафтата е последица на страхувањата од можниот развој на кризата со иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG