Достапни линкови

Париз: Продолжуваат протестите против новиот закон за вработување


Во Франција и денеска има протести против новиот закон за вработување, но со помал обем. Синдикатите и студентските лидери денеска треба да ги договорат наредните чекори.
XS
SM
MD
LG