Достапни линкови

Бахреин: 50 загинати при потонување на патнички брод


50 лица загинаа кога патнички брод со 130 туристи потона во Заливот недалеку од брегот на Бахреин. Според командантот на крајбрежната стража досега се спасени 63 патници. Официјални лица на Бахреин и Соединетите држави соопштија дека нема индиции оти бродот бил нападнат.
XS
SM
MD
LG