Достапни линкови

Белград: Посета на шефот на УНМИК Сорен Јесен Петерсен


Шефот на УНМИК Сорен Јесен Петерсен престојува во Белград на разговори со претставници на преговорачкиот тим за конечниот статус на Косово. Петерсен кој во Белград допатувал од Виена е предвидено да се сретне и со српскиот претседател Борис Тадиќ.
XS
SM
MD
LG