Достапни линкови

Багдад: Најмалку 19 лица загинаа во Ирак


Најмалку 19 луѓе загинаа во Ирак изутрината во три одвоени напади, јавија агенциите. Една бомба била поставена во близина на место каде што се собираат работници во Багдад, при што загинале 9 лица. Северно од Багдад пет ирачани се убиени во напад на конвој со автоматско оружје, а уште пет загинаа северозападно од Мосул во напад на бомбаш самоубиец.
XS
SM
MD
LG