Достапни линкови

Пакистан: Престрелка меѓу ривалските шиитски и сунитски муслимани


Во северо-западен Пакистан дошло до престрелка меѓу ривалските шиитски и сунитски муслимани, при што најмалку две лица загинале. Вчера, во тој дел од земјата, при самоубиствен напад загинаа над 30 луѓе.
XS
SM
MD
LG