Достапни линкови

Берлин: Според Хашим Тачи, Србија почнала да ја прифаќа новата реалност – независност на Косово


Лидерот на опозиционата Демократска партија на Косово Хашим Тачи во Берлин за весникот Експрес изјави дека Србија почнала да ја прифаќа новата реалност – потребата за независно Косово. Единствен компромис, според Тачи, би бил суверенитетот во одреден период да се дели со меѓународната заедница а не со Србија.
XS
SM
MD
LG