Достапни линкови

Пекинг: Голем случај на птичји грип меѓу живината


Кинеските власти соопштија голем случај на птичјиот грип меѓу живината. Во провинцијата Шанхџи умреле 15 илјади птици и тестовите покажале присуство на вирусот Ха Пет Ен Еден. Од овој вирус во Азија и Турција од 2003 умреа 88 луѓе.
XS
SM
MD
LG