Достапни линкови

Авганистан: 40 бунтовници загинале во неколку одвоени напади


Четиринаесет бунтовници и еден авганистански војник загинале во неколкуте одвоени напади на истокот на Авганистан, соопшти денеска американската армија. Во нападите, како што се прецизира, биле повредени четворица британски и еден американски војник.
XS
SM
MD
LG