Достапни линкови

Тексас: Ураганот Рита дојде до јужните делови на Тексас и Луизијана


Ураганот Рита дојде до јужните крајбрежни области на американските држави Тексас и Луизијана. Ветерот со брзина од околу 200 километри на час е проследен со силен дожд, а над 2 милиона луѓе веќе ги напуштија своите домови. Американскиот национален центар за урагани соопшти дека ураганот Рита од 5-та категорија е симнат на 3-та, но оти и натаму е многу опасен.
XS
SM
MD
LG