Достапни линкови

Витебск: Најмалку 36 ранети во експлозија


Најмалку 36 лица се ранети, од кои 6 - мина сериозно во експлозија на бомба во белорускиот град Витебск. Според интерфакс, направата експлодирала пред едно кафуле, а ова е втора експлозоја овој месец во истиот град. Полицијата претходниот случај во кој две лица беа ранети го окарактеризира како хулиганство.
XS
SM
MD
LG