Достапни линкови

Флорида: Попладнево лансирање на спејс шатлот „Дискавери“


По одложувањето на 13 Јули НАСА за денеска попладне го најавува лансирањето на Шатлот Дискавери. Доколку лансирањето успее тоа ке биде прв лет по несреќата со шатлот Колумбија кога во фебруари 2003 загинаа 7 астронаути.
XS
SM
MD
LG