Достапни линкови

Париз: Национален празник на француската револуција


Околу 5 илјади дополнителни полицајци се распоредени во Париз денеска кога Франција го одбележува националниот празник на француската револуција - денот на Бастиља.франција ја подигна безбедносната тревога на црвено – второ највисоко ниво по смртоносните напади во Лондон минатиот четврок.
XS
SM
MD
LG