Достапни линкови

Турција: Шестмина рудари загинаа при експлозија на гас


6-мина рудари загинале при експлозијата на гас во еден рудник за јаглен во северна Турција. Во истиот рудник во 1992 година при слична екслозија, загинаа 270 рудари.
XS
SM
MD
LG