Достапни линкови

Рамади: Петмина американски маринци загинаа во вчерашната експлозија на бомба


Петмина американски маринци им подлегнале на повредите здобиени во вчерашната експлозија на бомба подметната на еден пат во близина на градот Рамади во западен Ирак. Според агенциите, од почетокот на војната во Ирак во две илјади и третата година досега, загинале над илјада и седумстотини американски војници.
XS
SM
MD
LG