Достапни линкови

Џакарта: Протести на илјадници индинезиски муслимани


Илјадници индонезиски мулсимани денеска протестираат пред американската амбасада во Џакарта поради сквернавењето на Куранот во затворот Гватанамо на Куба, за што пишуавше американскиот весник Њузвик. Во Индонезија од вкупно 210 милиони жители над 90 проценти се муслимани.
XS
SM
MD
LG