Достапни линкови

Рамала: Посета на турскиот премиер Ердоган


Турскиот премиер реџеп Таип Ердоган денеска во Рамала е на разговори со палестинското раководство по што се очекува да ја посети џамијата Ал Акса, третото најсвето исламско место. Вчера Ердоган разговараќе со изарелскиот врв при што ја понуди својата помош во постигнувањето мир меѓу палестинците и израелците.
XS
SM
MD
LG