Достапни линкови

Азија: Еднонеделна турнеја на Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс денеска ја започнува еднонеделната азиска турнеја. Таа притоа ќе ги посети Јапонија, Јужна Кореа, Кина Индија, Пакистан и Авганистан. Планирано е да се разговара за контроверзната севернокорејска нуклеарна програма и за релациите меѓу Индија и Пакистан.
XS
SM
MD
LG