Достапни линкови

Боливија: Оставка на претседателот поради неуспехот да ги реши економските проблеми


Претседателот на Боливија Карлос Меса соопшти дека си поднесува оставка на функцијата бидејки не успеал да ги реши економските проблеми во земјата. Меса стана претседател на Боливија пред година ипол, кога по уличните протести беше соборен неговиот претходник Гонзало Де Лозада.
XS
SM
MD
LG