Достапни линкови

Сирија: Сирискиот претседател најави повлекување на сириските трупи од Либан


Сирискиот претседател Башар ал Асад синока најави повлекување на сириските сили распоредени во Либан. Тој ова го истакна во својот говор во парламентот. Не прецизирајки го датумот на повлекување, Асад рече дека со либанскиот претседател е договорено наредната недела да се свика Врховниот сириско-либански совет кој ке расправа за начините на повлекување на околу 14 илјади сиријски војници распоредени во Либан.
XS
SM
MD
LG