Достапни линкови

Западен Брег: Најголема акција на израелските сили по прекинот на огнот со Палестинците


Израелските сили презедоа најголема акција во Западниот Брег по прекинот на огнот со Палестинците. Како што се јавува, уапсени се две лица кои биле браќа на самоубиствениот напаѓач кој во диско клуб во Тел Авив синоќа уби 4, а рани околу 50 лица. Палестинската власт ноќеска одржа итна седница на која вети дека ќе бидат пронајдени одговорните. Претседателот Мохамед Абаз побара заедничка израелско палестинска истрага, а во соопштението се нагласува дека нападот е саботажа на мировниот процес.
XS
SM
MD
LG