Достапни линкови

Берлин: Акција на германската полиција за апсење исламистички екстремисти


Германската полиција во неколку градови извршила акција за апсење на исламистички екстремисти, поврзани со тероризам. Биле пребарани околу 50 објекти, апартмани, џамии и канцеларии во Улм, Фрајбург, Франкфурт, Диселдорф и во Бон, при што повеќе лица биле уапсени.
XS
SM
MD
LG