Достапни линкови

Болоња: Најмалку 13 загинати во железничка несреќа


Најмалку 13 лица загинале во сударот на патнички и товарен воз во близина на италијанскиот град Болоња, соопшти италијанскиот министер за сообраќај Пјетро Лунарди. Се претпоставува дека причина за несреќата било непочитувањето на сигнализацијата од страна на еден од машиновозачите.
XS
SM
MD
LG