Достапни линкови

Газа: Најмалку деветмина Палестинци убиени во акција на израелската војска


Најмалку 9-мина палестинци биле убиени, а 30 повредени во вчерашната израелска акција во Кан Јунис во Појасот Газа. Ројтерс јави и дека околу 600 луѓе биле принудени да ги напуштат домовите, кои биле уништени. Израелската армија соопшти дека акцијата е одговор на зачестените ракетни напади врз израелските територии.
XS
SM
MD
LG