Достапни линкови

Џенин: Еден палестински милитант убиен во престрелка


Еден палестински милитант е убиен а еден ранет во престрелката со израелската армија во градот Џенин на Западниот Брег. Исламската милитанта групација Џихад го потврди инцидентот во кој еден нивен припадник загинал, еден е ранет а неколкумина се уапсени.
XS
SM
MD
LG