Достапни линкови

Охрид: Продолжува неформалната средба на шефовите на дипломатиите во Охрид


Министрите за надворешни работи на Македонија, Албанија, Србија и Црна Гора, Босна и Херцеговина и Хрватска, на неформалниот состанок во Охрид разговараат за заедничките напори за приклучување во евро-атланските интеграции. Како подршка на овие земји, на средбата присуствува и францускиот шеф на дипломатијата Мишел Барние, кој истакна дека нема скратени патишта за влез во Европската Унија и оти е важно балканските земји да ја унапредуваат меѓусебната соработка.
XS
SM
MD
LG