Достапни линкови

Газа: Израел ја намалува 16 дневната офанзива


Израел потврди дека ја намалува 16 дневната офанзива во Газа во која загинаа 10 палестинци. Армијата, според министерот за одбрана Зеев Боим, ке ги помести трупите од бегалскиот камп Џабалија каде што имаше најжестоки судири.
XS
SM
MD
LG