Достапни линкови

Москва: Горбачов и Елцин го предупредуваат Путин за анти-терористичките мерки


Поранешните претседатели на Русија, Михаил Горбачов и Борис Елцин го предупредија актуелниот претседател Владимир Путин дека неговите нови анти-терористичките мерки не треба да бидат на штета на демократијата. Во изјавата за Московскије новости, Горбачов и Елцин оценуваат дека ограничувањето на демократските права во Русија, ќе значи победа на терористите.
XS
SM
MD
LG