Достапни линкови

Москва: Анти терористички демонстрации


Стотици илјади луѓе се очекуваат да излезат на антитерористичките демонстрации закажани за денеска во Москва, на вториот ден од националата жалост за жртвите од трагичните настани во училиштето во Беслан. Во меѓувреме, денеска во Брисел треба да се одржи состанок на претставници на Русија и на НАТО, на кој се очекува Алијансата да и изрази солидарност на Москва во војната против тероризмот
XS
SM
MD
LG