Достапни линкови

Приштина: Трибина за иднината на Косово


Во Приштина започнува дводневна конференција за политичките, економските и социјалните перспекитиви на Косово, под наслов, Косово 5 години подоцна, кои се плановите за иднина. На конференцијата покрај косовските лидери и претставници на УНМИК, ќе учествуваат и еминентни стручњаци од Србија и од светот.
XS
SM
MD
LG