Достапни линкови

Пјонгјанг: Лавров пристигна во Северна Кореа


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров пристигна во Северна Кореаја каде ке разговара со властите за нуклеарната програма на оваа земја. Лавров вчера пак разговараше со со претставници на јужнокорејските власти. Тој смета дека нуклеарната криза може да се разреши само ако на Северна Кореја и се дадат солидни безбедносни гаранции што ке и помогне на земјата да ја развива уништената економија.
XS
SM
MD
LG