Достапни линкови

Хобар: Продолжува потрагата по учесниците во нападот и заложничката криза


Безбедносните сили на Саудиска Арабија ја продолжуваат потрагата по трите лица кои беа учесници во нападот и заложничката криза во градот Хобар. Саудискиот министер за внатрешни работи соопшти дека 22 лица, главно странци, биле убиени во инцидентот, а 40-тина заложници биле ослободени. Одговорноста за нападот ја превзеде Ал Каида.
XS
SM
MD
LG