Достапни линкови

Карачи: Вооружени лица убиле пет полицајци


Група од најмалку десет вооружени лица влегла во полициската станица во Карачи и ги натерала полицајците да рецитираат делови од Куранот по што убиле петмина полицајци соопшти пакистанската полиција.По инцидентот во судир со полицијата еден од напагачите загинал а останатите успеале да избегаат.
XS
SM
MD
LG