Достапни линкови

Газа: Израелски напад, загина едно момче


Според палестински извори, едно 12 годишно момче загинало, а неколку луѓе се ранети при денешниот израелски ракетен напад во Газа врз едно возило. Според првичните информации, меѓу ранетите се Азиз ал Шами лидер на военото крило на Исламски Џихад и неговите телохранители. Палестинскиот премиер Ахмед Куреи го осуди нападот велејки дека тој ќе придонесе за ескалација на насилствата во регионот.
XS
SM
MD
LG