Достапни линкови

Газа: Убиени двајца Палестинци од израелската војска


Израелската војска изутрината во близина на градот Газа убила двајца палестинци. Агенциите, повикувајќи се на израелски извори, јавуваат дека војниците отвориле оган врз палестинците кога тие се обиделе да влезат во еден забранет сектор во околината на Газа.
XS
SM
MD
LG